O NAS

WYSZKXWSKI TXK MY$L3NIV

WTM (Wyszkowski Tok Myślenia) został założony w 2001 roku. Gdy powstawały pierwsze nagrania skład liczył początkowo pięć osób.

 

W tym też okresie powstały dwa nielegale - "CSM projekt" (2001/2002) i "Zmiana" (2003). Z biegiem czasu skład z różnych przyczyn zawężył się do dwóch osób - Fabstera i TZI, którzy w 2005 r. nagrali razem płytę "Proste". Produkcją wówczas zajmował się Pirad oraz w mniejszym stopniu Fabster. Po wypuszczeniu "Proste" pod koniec 2005 roku do WTM dołączył Mączak, z którym to - już w trzyosobowym składzie powstał kolejny nielegal - "Fuzja Myśli" (2006). Po nagraniu tej płyty pojawiają się pierwsze propozycje koncertów, a za czym idzie możliwość pokazania się szerszemu gronu odbiorców.

 

W listopadzie 2007 roku ujrzała światło dzienne płyta producencka Fabstera p.t. "Kooperacja", na której WTM pojawił się w różnych konfiguracjach i w większości kawałków. W tym czasie szczególną furorę zrobił kawałek singlowy p.t. "Zaginiony w akcji" nagrany przez WTM wspólnie z GRZ (Peel Motyff) i Sqrzakiem. W tym samym roku wspólnymi siłami i ze wspólnej inicjatywy WTM i Sqrzak zakładają Parter Studio.

 

2007/2008 to okres, w którym ekipa studia nagrywa nowe kawałki, rozwija styl i zbiera materiał na nową płytę. I tak w sierpniu 2008 do składu dołącza Sqrzak oraz DJ MKS, z którymi powstała kolejna płyta WTM. Na płycie "Cztery części prawdy" (2010) pojawili się m.in.: GRZ (Peel Motyff), Chada, Lont, Kowall, Galon, Tomiko, Rastamaniek (Jasna Liryka), CBR, Pakinsky, Buczer (PTP), Gabi, Setka, DJ Steez (Pro8lem, Diil Gang), DJ Soina i inni. Z kolei za bity odpowiedzialni są m.in.: Fabster, Pirad oraz Fuso (RRI, Yochimu, Diil Gang).

 

Ponadto twórczość wyszkowskiego składu można było jeszcze usłyszeć na mixtape'ach "Rap Duma Mixtape" (2008) vol.1 i vol.2 (2010) oraz na płycie Yochimu (Fuso/Quebonafide) p.t. "Pierwsze cięcie" (2009).

 

W 2010 roku z inicjatywy wyszkowskiej grupy WTM oraz warszawskiego rapera CBR-a powstał projekt WTM & CBR. Wiele wspólnych koncertów i nagrywek zaowocowało tym, że obie strony postanowiły stworzyć coś wspólnego od podstaw. Tym sposobem 20 października 2012 w sklepach na terenie całego kraju ukazał się album WTM & CBR zatytułowany "Zgodnie z planem", którego wydawcą była Fonografika.

 

Na płycie WTM & CBR "Zgodnie z planem" pojawiło się wielu dobrze znanych raperów, m.in.: Pih, Żółf (Fenomen), Numer Raz (Warszafski Deszcz), Pęku (VETO), Franek (Stereofonia), GRZ (Peel Motyff). Nie zabrakło również i młodej krwi jak np.: Tomiko czy Zaginiony (Streetworkerz). Ponadto kilka utworów z płyty dopełnia kobiecy wokal, za który w całości odpowiada Sylwia Dynek z zespołu Sound'n'Grace (m.in. finalista Mam Talent). Warstwą muzyczną z kolei zajęli się: Fabster, DJ 600V, Młody GRO, Zbylu, Pirad oraz Święty Mikołaj, natomiast skrecze to dzieło takich DJ'ów jak: DJ MKS, DJ Grubaz (GrubaTechnika) oraz DJ Bili.

 

Ekipę WTM & CBR można również usłyszeć gościnnie na płycie Franka ze Stereofonii (2 czerwca 2012). Pojawiają się tam w kawałku "Totalne zaćmienie", a obok nich prócz gospodarza w utworze usłyszymy Pęka (VETO) oraz Bartosza (Endefis).

 

Lata 2012-2014 to czas, w którym Fabster pracował nad swoją płytą producencką p.t. "Kontrasty". 17 listopada 2014 miała miejsce premiera tegoż albumu, a jego wydawcą była warszawska wytwórnia Stojedenaście. Na płycie zagościło wielu znakomitych gości jak: Bosski Roman (Firma), Buczer (PTP), Brożas (PTP), Buka, Bzyker (PRO EBT/JWP), CBR, Chwedo (Pierwsza Liga), Cira, Diox (Hi-Fi Banda), Emazet, Emilo (CZKA Reprezenta), Ero (JWP), Franek (Stereofonia), Hukos, Jano (OMP), Juchas, Lasio Companija, Łysonżi, Magdalena Jaskółka, Mi-La, Numer Raz (Warszafski Deszcz), Obywatel MC, Pawbeats, Platoon (Trials-X), Proceente, PRO EBT, PWRD, Rover, Spalto (RaggaBangg), Skor, Siódmy (Noize From Dust), Seta, Sylwia Dynek (Sound'n'Grace), Tomiko, V.E.T.O., Vienio (Molesta) czy Żyto.

 

Nie zabrakło tam również i zagranicznych akcentów jak: A$AP Lotto z nowojorskiego kolektywu A$AP Mob, Mecca Starr (znana ze współpracy z DJ-em Premierem i Bahamadią) czy Truck North z szerokiego składu The Roots. Rzecz jasna WTM pojawiło się na płycie i to aż w trzech utworach ("CV", "Przecież lepiej wiesz" oraz "Mam świadomość").

 

W 2015 roku grupa WTM pojawiła się gościnnie na albumie "Drużyna Mistrzów 3" z utworem "Do Przodu" dedykowanym drużynie futbolu amerykańskiego Rhinos Wyszków. Ponadto zespół pojawił się także na płycie Bosskiego Romana "Krak5" w trapowym numerze "Nie widzisz dystansu". W tym czasie ekipa WTM rozpoczęła pracę nad mixtape'm, który jeszcze w 2015 poprzedziły single: "Unoszę Głowę" na bicie P On The Boards z A$AP Mob, a następnie "Tok Myślenia" .

 

Wraz z początkiem 2016 prace nad mixtepe'm "Nowy Porządek" nabrały mocno rozpędu. Pod koniec stycznia ukazał się klip p.t. "Niby Sen", który został zrealizowany w postaci video mash-up'u. Następnie w kwietniu WTM wypuścił kolejny singiel zwiastujący mixtape. Był nim "Tsunami" na bicie Mvteusza Młynvrskiego, w którym gościnnie pojawił się King Everest reprezentujący nowojorski TTF The Gang. W międzyczasie doszło do ciekawej kooperacji, której efektem był luźny track "Co to za syf?", do którego Fabster zaprosił reprezentantów Prosto Label - Parzela oraz Siódmego z Noize From Dust, natomiast bit przygotował sam SpaceGhostPurrp.

 

W tym samym roku, 13 maja ukazała się także pierwsza część trylogii instrumentalnej Fabstera p.t. "The Dark Habits EP [Instrumentals vol.1]", w której legendarny DJ JanMarian odpowiedzialny był za mix utworów. W lipcu 2016 doszło ponownie do równie ciekawej kooperacji. WTM zaprosiło do współpracy MondreM.A.N'a z kalifornijskiego duetu Main Attrakionz. Duet ten pojawił się m.in. na "Live.Love.ASAP" A$AP Rocky'ego w utworze "Leaf", a ponadto ma na koncie wspólne numery z takimi artystami jak: Gucci Mane, Deniro Farrar, 100s, SpaceGhostPurrp czy Shady Blaze. W rezultacie MondreM.A.N dograł gościnną zwrotkę w remix'ie "Unoszę Głowę".

 

Końcówka roku 2016 zaowocowała kolejnymi singlami. We wrześniu ukazał się pierwszy klip promujący mixtape "Nowy Porządek" zatytułowany "Warto Spróbować", który zawierał bit produkcji reprezentanta Roc Nation - Jahlil Beats. Tuż przed Wigilią WTM wypuszcza kolejny singiel - tym razem na bicie superproducenta DJ Pain 1 znanego ze współpracy z takimi tuzami jak Rick Ross, 50 Cent, Schoolboy Q, The Game, Ludacris, 2 Chainz, Gucci Mane, Yo Gotti, Kevin Gates, Meek Mill czy Pusha T. Mowa oczywiście o "Dlaczego Nie Latam?", do którego powstało również mash-up video.

 

Rok 2017 to etap końcowych prac nad "Nowym Porządkiem". Pod koniec maja pojawia się jeszcze ostatni z klipów promujących mixtape do numeru "Stan Tymiński", gdzie producentem bitu jest Fabster. Finalnie 22 września ukazuje się mixtape WTM "Nowy Porządek".

Parter Studio

 

Niezależny label oraz studio nagraniowe założone w 2006 roku przez grupę WTM. Dotychczas jego nakładem ukazały się dwa albumy: WTM "Cztery Części Prawdy" (2010) oraz Fabster & DJ JanMarian "The Dark Habits EP [Instrumentals vol. 1]" (2016) oraz wiele singli. Oprócz tego ukazały się dwa albumy we współpracy z innymi wytwórniami: WTM & CBR "Zgodnie z planem" (2012) wraz z Fonografiką oraz Fabster "Kontrasty" (2014) we współpracy ze Stojedenaście. Aktualnie label pracuje nad kolejnymi wydawnictwami i stale rozszerza swoją działalność.

ARTYŚCI

WTM

FABSTER

ARO BLEND

WYSZKXWSKI TXK MY$L3NIV

© 2015 WTM. All Rights Reserved.